Ruszyła rekrutacja do drugiego cyklu szkoleń – zapraszamy!

Zapraszamy do udziału w drugim cyklu szkoleń w ramach projektu Szkoła Aktywnego Sektora.
Rekrutacja trwa do 16 marca 2022 r.

Szkoła Aktywnego Sektora to cykl różnorodnych wydarzeń edukacyjnych, które kierujemy do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających poza m.st. Warszawa na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, różnorodności społecznej, równego traktowania, ochrony praw człowieka, dialogu i kultury demokratycznej.

Do udziału w projekcie zapraszamy w szczególności przedstawicielki i przedstawicieli organizacji i grup z mniejszych miast i miejscowości, działających od niedawna i potrzebujących wsparcia kompetencyjnego.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Pokrywamy również koszty zakwaterowania i wyżywienia podczas szkoleń stacjonarnych w Warszawie (bez kosztów podróży).

W drugiej edycji szkoleń przygotowaliśmy dla Was trzy ścieżki rozwojowe. Wybierzcie jedną z nich, zgodnie z Waszymi potrzebami:

Ścieżka STRATEGICZNA

Szkolenia realizowane w formule mieszanej, tj. stacjonarnie, online oraz konsultacje indywidualne przy tworzeniu strategii.

• Budowanie strategii rozwoju organizacji
  • Budowanie strategii fundraisingowej lub marketingowej (do wyboru)
  • Diagnoza zasobów i potrzeb społeczności i wybranych grup odbiorców
  • Budowanie i rozwoju zespołu oraz style i metody zarządcze
  • Budowanie partnerstw i współpraca partnerska

Do uczestnictwa w tej ścieżce zapraszamy osoby, które:

• pełnią funkcje prezesów, członków zarządu w organizacjach pozarządowych i mają realny wpływ na wdrożenie wypracowanych strategii,
  • mają wizję zmian, jakie chcą wprowadzić w swojej organizacji i są zdeterminowane, by je wdrożyć,
  • mają motywację do stworzenia i wdrożenia strategii organizacji i wiedzą, że wymaga to wiele pracy, systematyczności i czasu.

• od 23 marca do 23 czerwca 2022
  • terminy konsultacji będą uzgadniane indywidualnie, po szkoleniach stacjonarnych.

Ścieżka KOMUNIKACYJNA

Szkolenia realizowane on-line

Tematy szkoleń:

• Złote zasady i wielkie grzechy komunikacji czyli jak komunikować, żeby osiągnąć cel
  • Trening kreatywności – Komunikacja jako skuteczna sprzedaż idei
  • Social media
  • Zrób to sam lub dobrze zleć, czyli jak tworzyć mat. graf., profesjonalne prezentacje
  • Podcast i wideo jako wzmocnienie wizerunku twojej organizacji
Do uczestnictwa w tej ścieżce zapraszamy osoby z organizacji/grup nieformalnych, które potrzebują wzmocnić kompetencje komunikacyjne i promocyjne.

• od 12 kwietnia do 15 czerwca 2022, zgodnie z programem

Ścieżka PROJEKTOWA

Szkolenia realizowane on-line

• Diagnoza zasobów i potrzeb społeczności i wybranych grup odbiorców
  • Myślenie projektowe
  • Zarządzanie projektem, budżetowanie i harmonogram
  • Budowanie partnerstw i współpraca partnerska
  • Budowanie i rozwoju zespołu oraz style i metody zarządcze
Do uczestnictwa w tej ścieżce zapraszamy osoby z organizacji/grup nieformalnych, które potrzebują wzmocnić kompetencje z zakresie myślenia projektowego i zarządzania projektami.

• od 11 kwietnia do 23 czerwca 2022

UWAGA!

1. Organizacja/grupa nieformalna zakwalifikowana do Projektu może wziąć udział tylko w jednej, wybranej ścieżce szkoleniowej.
  2. Organizacja/grupa wyznacza swoich przedstawicieli do udziału w danym szkoleniu (1 osoba podczas szkolenia online, max 2 osoby podczas szkolenia stacjonarnego).
  3. W trosce o zdrowie uczestników i uczestniczek szkoleń oraz naszych pracowników i współpracowników na szkolenia stacjonarne zapraszamy osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Rekrutacja do drugiego cyklu szkoleniowego trwa do 16 marca 2022 r.

Akceptowane będą jedynie zgłoszenia przesłane za pomocą formularza rekrutacyjnego. Przed wypełnieniem formularza zapoznaj się z Regulaminem szkoleń i wzorem umowyPo weryfikacji i ocenie zgłoszeń Organizatorzy przeprowadzą rozmowy rekrutacyjne z wybranymi Organizacjami/Grupami.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rekrutacyjnego lub masz do nas pytania związane ze szkoleniami – napisz lub zadzwoń:
Adriana Skutyńska: +48 574 999 973, adriana.skutynska@frsi.org.pl
Elżbieta Jankowska: +48 722 003 352, elzbieta.jankowska@frsi.org.pl